Prodej ubytování, 8 000 m² - Přestavlky

Přestavlky | 8 000 m²

ID 00037
Kontakt
rezervováno
cena k jednání

Nádherná čtyřkřídlá budova ležící mezi městy Kroměříž a Přerov v blízkosti spojnice mezi Přerovem a Zlínem. Barokní objekt je vhodný ke komerčnímu využití v turisticky atraktivní pozici (Kroměříž, zámek Lešná, Holešov, 20 km od centra Olomouce) a skýtá možnosti vybudování hotelového komplexu s možností pořádání svateb, sanatoria nebo důstojného sídla firmy.

Zastavěná plocha zámku je 4 500 metrů čtverečních a plocha pozemku je 10 000 metrů čtverečních. Zámek je postaven v barokním stylu a jeho vnější podoba je velmi atraktivní. Vnitřní dispozici lze přizpůsobit moderním požadavkům a stylům. Zámek je také částečně podsklepen s možností využití sklepních i půdních prostor. V budově je jak osobní, tak i nákladní výtah. V blízkosti se rovněž nachází dálnice D1, která je pro střední Moravu logisticky stěžejní a z ní je sjezd přímo za obcí, cca 1 500 metrů od budovy zámku.

V zámeckém parku se nacházejí hodnotné barokní sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Vincence.

Historie

Rod Magnisů panství s obcemi Přestavlky, Dobrčice a Říkovice nepřetržitě vlastnil od roku 1683 až do roku 1837. Magnisové nechali zbudovat na místě pozdně barokní zámek. Pravděpodobně hned po dokončení zámku se začalo s výsadbou parku, kam byly přivezeny vzácné dřeviny z celé Evropy. V roce 1837 nemovitost odkoupil Vincenc hrabě Vetter von Lilien. Ten zemřel 25. listopadu 1862 a dědictví bylo rozděleno mezi jeho děti a vnuky, od nichž roku 1863 koupil statek olomoucký arcibiskup Bedřich landkrabě Fürstenberg, po jehož smrti získalo statek Arcibiskupství olomoucké.

Stavba zámku dominuje celému kraji. Nad hlavním průčelím čtyřkřídlé budovy vystupuje čtyřboká věž s hodinami, zakončená cibulovitou bání. Místnosti v přízemí jsou zaklenuty valenými klenbami s výsečemi, v chodbách jsou klenby křížové. Ve východním křídle se nachází nově zrekonstruovaná kaple “Nanebevstoupení Panny Marie”. Má elipsovitý tvar a je zaklenuta kupolí. Její výzdobu tvoří barokní plastiky a obrazy. Fasáda zámku je členěna pilastry s římskými hlavicemi. V hlavním a bočním průčelí se nacházejí portály tvořené dvěma sloupy nesoucími kladí. Vchod je ozdoben pozdně barokním portálem s erbem Magnisů.

Pro více informací zhlédněte naši videoprohlídku a neváhejte využít uvedený kontakt.
Tel. 775 024 520
email: [email protected]

Soubory ke stažení:

video YouTube
KategorieUbytování
LokalitaPřestavlky
OkresPřerov
Plocha užitná8.000 m²
Plocha zastavěná4.500 m²
Plocha zahrady10.000 m²
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Přestavlky
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře