Prodej pozemky pro komerční výstavbu, 190 435 m² - Daňkovice

Daňkovice | 190 435 m²

ID 00007
Kontakt
dohodou
včetně provize

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prodej ojedinělého rozsáhlého areálu v srdci českomoravské vrchoviny v panenské přírodě v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, kraj Vysočina.
Areál Buchtův kopec se nachází v prakticky nedotčené krajinné oblasti s nadmořskou výškou od 720m, díky čemuž se jedná o lokalitu s nejčistším a nejzdravějším vzduchem v České republice, s rozsáhlými lesy, lomy, údolími, skalními útvary a prameništi vodních toků.
V bezprostřední blízkosti tohoto unikátního sjednoceného územního celku se nachází velký počet možností sportovního a rekreačního vyžití, mezi něž patří pěší turistika, několik stezek vede přímo kolem prodávaných pozemků, cykloturistika a lezení po skalách. V zimním období je lokalita vyhledávaná pro běžkařské účely a sjezdové lyžování je možné zkusit v blízkém skiareálu Nový Jimramov či Harusův kopec apod.

Díky strategickému umístění ve středu republiky je oblast časově dostupná jak z Brna, odkud cesta trvá cca 70 minut, tak Prahy. Z metropole je možné se na místo dostat za necelé dvě hodiny. Mezi další dostupná města jsou Olomouc – 85 minut, Pardubice – 65 minut, Jihlava – 60 minut.
Buc htův kopec se nachází ve 2. ochranné zóně CHKO Žďárské vrchy a obce v okolí jsou Daňkovice, vzdáleny 1.5 km, Sněžné 1.5 km, Žďár nad Sázavou 23 km, a populární Nové Město na Moravě, místo konání každoročních sportovních akcí světového významu jako je závod Světového poháru biatlonu či horských kol je vzdáleno 13 km jízdy.

Historie areálu sahá až do 30.tých let minulého století, kdy byla na pozemcích zbudována ozdravovna pro nemocné s dýchacími problémy. Místo pro stavbu takovéhoto zařízení bylo zvoleno z důvodu nadstandardně čistého vzduchu a díky své nadmořské výšce. Provoz bývalého sanatoria a léčebny, byl ukončen v roce 2011, od kdy je areál nevyužíván, ale pravidelně udržován.

Jednou z variant je kompletní rekonstrukce stávajících budov a případná dostavba budov nových dle možností územního plánu a vestavět tak cca 200 malometrážních bytových jednotek o výměrách 25-40m2 s následným buď pronájmem či prodejem, či kombinací obou variant. Samozřejmostí je možnost dobudování doplňkových služeb, jako je fitness centrum, sauna, restaurace, společenská místnost, prádelna, krátkodobá ubytovací kapacita, zázemí pro případné zaměstnance apod.
Vzhledem k popularizaci a nárůstu poptávky po službách spojených s péčí o seniory se pozemky jeví jako abnormálně vhodné pro zřízení centra služeb a bydlení pro seniory, např. domov pro seniory, Alzheimer centrum apod. Díky rozsáhlosti pozemků lze v tomto areálu propojit jak starost o seniory, tak sociální a zdravotní služby pro nemocné například zmíněnou Alzheimerovou chorobou a nabídnout všem odpovídající služby zabezpečující plnohodnotné stáří a kvalitní život a servis. Namátkově lze z možných pozitiv uvést procházky nejen po okolí ale i přímo v rozsáhlém areálu, který lze oplotit a zajistit tak bezpečí pro bydlící.

KategoriePozemky pro komerční výstavbu
LokalitaDaňkovice
OkresŽďár nad Sázavou
Plocha pozemku190.435 m²
Umístění objektuKlidná část obce

Lokalita

Daňkovice
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře