Prodej ubytování, 300 m² - Dolní Věstonice

Dolní Věstonice | 300 m²

ID 00038
Kontakt
18 900 000 Kč
cena k jednání

Ve výhradním zastoupení majitele vám zprostředkujeme prodej rodinného penzionu se třemi samostatnými apartmány a dvěma bytovými jednotkami v Dolních Věstonicích.
Penzion o užitné ploše cca 300m2 se rozkládá na pozemcích o ploše 592 m2 a leží v centru této vinařské obce.
Ať už vaši budoucí návštěvníci budou chtít trávit čas uvnitř nebo venku, všude se budou potkávat s krásnými detaily, kvalitními materiály a výhledy na majestátní Pálavu.

Stačí vstoupit, zavřít vrata do ulice a ocitnete se rázem v čase našich prababiček. Užijte si atmosféru dob dávno minulých s moderním nádechem. Nejstarší dochovaný dům v obci cca 1530 je sice chráněnou památkou, ale ukrývá tři citlivě zrekonstruované apartmány. Nekuřácké interiéry vkusně kombinují dobový a moderní design. Na pohodu dohlíží více než 200 let stará moruše bílá. Apartmány jsou ideálním romantickým místem pro dva nebo pro menší skupiny do devíti osob. Stravovat se můžete v některé z místních restauracích. Přímo v domě je možné využít vinný sklep nebo relaxovat u bazénu.

Z historie domu čerpáno od mistniho etnografa a dále od kronikáře dle nosných stropních trámů a kompozice stavby se jednalo o sídlo pro bohatší vrstvu a uvádí se, že zde bydlel zeman z nedalekého dívčího hradu. V dolní části sklepa se nachází tzv.mikve, která odpovídá rozměrům a donedávna stálou čistou hladinou vody, která sloužila k pátečním židovským rituálum, což dokazuje působení židovské komunity v obci a zkoumání došlo k závěru, že v domě pobýval židovský správce, který měl dohled nad projíždějícími karavanami, které se brodily přes řeku Dyji a pokračovaly dál po jantarové stezce. Stavebně historický průzkum potvrdil, že spodní část sklepa je z období gotického a pak po požáru kolem roku 1575 se postavila horní část domu. Dům je na Moravě ojedinělý díky citlivé desetileté rekonstrukci, kde zůstaly zachovány vzácné prvky a zároveň začleněna i kompozice potřebná k dnešnímu stylu bydlení a způsobu života

Komplex láká návštěvníky z České republiky, Slovenska, Rakouska i Německa. .


Pro více informací zhlédněte naši videoprohlídku a neváhejte využít uvedený kontakt.
Tel. 775 024 520
email: [email protected]

KategorieUbytování
LokalitaDolní Věstonice
OkresBřeclav
VelikostAtypický
Plocha užitná300 m²
Plocha pozemku592 m²
Plocha zastavěná185 m²
Stav objektuPo rekonstrukci
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaRekreační
Rok výstavby1530
En. náročnost b.G - Mimořádně nehospodárná

Lokalita

Dolní Věstonice
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře